Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Pan Choinka - Kurs KROK PO KROKU na ozdobę świąteczną cz.2 MALOWANIE

Witam na moim blogu!
Dziś druga część kursu krok po kroku na ozdobę świąteczną. Przygotujcie wszystko co przedstawiłam na pierwszej fotografii i zaczynamy!

Pierwszą część z lepieniem i wypalaniem, znajdziecie 

Jak zawsze zapraszam nowe osóbki na1. Zaczynamy malowanie od przyciemnienia wybranych partii. Ja ciemną zielenią podkreśliłam boki, brzegi oraz wszelkie elementy na części głównej ozdoby. Dodatkowo uwypuklić można pusty obszar dodając trochę żółtej lub białej farby.


2. Miękkim pędzlem i czerwoną farbką robimy mocne rumieńce. Następnie przechodzimy do malowania pozostałej części Pana Choinki, podczas gdy policzki będą wysychały.


3. Białą farbką pokrywamy zygzakowaty łańcuch. Dodajemy wybrane aplikacje na pustym obszarze. Mogą być to zawijasy w formie"S", kropeczki, kółeczka, gwiazdeczki. Ważne, by wypełnić równo całą tą część, aż po czubek ozdoby.


4. Gdy rumieńce wyschły, można przejść do oczek. Robimy je przeciętym na pół patyczkiem kosmetycznym, który maczamy w białej farbie. Następnie tuż nad noskiem wykonujemy dwie duże białe kropy.


5. Drug stronę patyczka kosmetycznego maczamy w czarnej farbce i dodajemy punkcik na naszym wcześniej przygotowanym podkładzie.

6. W podobny sposób robimy buźkę - maczając patyczek w czerwonej farbce i robiąc dużą kropę. Na policzkach dodać można kilka piegów.

8. Górną część głowy wykańczamy kilkoma kreseczkami jasnego i ciemnego odcienia zielonej farbki.


9. Jeśli macie metaliczny pisak możecie pomalować nim gwiazdki i pompony. Taki pisak kupicie w sklepach papierniczych lub Empiku.

10. Możecie na koniec dodać klej w brokacie. Jeśli czujecie się na siłach, wpiszcie drobno wybrane życzenia, imię, czy - tak jak ja - rok.


11. Nie zapomnijcie o pomalowaniu nóżek - na zielono lub kontrastująco, czy też w kolorach pasujących do wystroju waszej tegorocznej choinki. Kiedy dobrze wyschną przełóżcie wstążkę lub sznur przez otworki. Mogą one wisieć na dość długim odcinku lub na całkiem króciutkim - wtedy będą śmiesznie dyndały:)

12. Na koniec zróbcie zawieszkę z tego samego materiału co nóżki. Na głowie czy też na tułowiu dodać można jakiś element ozdobny: kokardkę, guzik, listeczek. Przyklejcie go np. Super Glue.

Życzę Wam udanych prac.
Jeśli macie ochotę pochwalić się efektami zapraszam do umieszczania zdjęć na moim Facebooku:) Pozdrawiam!Pan Choinka - Kurs KROK PO KROKU na ozdobę świąteczną

Witam Was!
Dziś na moim blogu nowy kurs na ozdobę choinkowo-kiermaszową "Pan Choinka". 
Kształt choinki jako ozdoby jest bardzo popularny, więc w jego aranżacji można poszaleć z własną kreatywnością i pomysłowością.

Zapraszam Was na inne kursy KLIK 
Zachęcam do wklejania swoich prac (nieważne jakiego rodzaju) na moim Jak przygotować się do tego kursu?
-Wykonaj kolorową masę solną według moich wskazówek KLIK oraz KLIK
-Zaopatrz się w makaronowe gwiazdki. Z mojego doświadczenia wiem, że najtaniej znajdziesz je w Kauflandzie w dziale makaronowym, koszt to ok 1 zł
- Przygotuj nożyk, słomkę do drinków, brytfankę z papierem  do pieczenia, spinacz.

1. Wykonanie ozdoby zaczynamy od rozwałkowania masy solnej na ok 1 cm grubości. W tak przygotowanej bazie wytnij nożykiem trójkąt równoramienny. Jego wielkość może być różnorodna - od maluteńkich na 3-4 cm, do takich kilkunasto-centymetrowych. Watro pamiętać, że przy mniejszych ozdobach należy wykonać ich dużo więcej, by przystroić nimi całą choinkę. Natomiast przy tych większych, wystarczy zaledwie kilka sztuk. Przez swoją wielkość, będą się pięknie rzucały w oczy. Mój choinkowy ludzik ma ok 10 cm wysokości.


2. Za pomocą kieliszka  wycinamy dolny bok naszego trójkąta, na kształt lambrekinu.


3. Słomką do drinków wycinamy dwie dziurki. Dodajemy spinacz - zawieszkę na samym czubku choinki.

4. Dodajemy dowolne ozdoby w dolnej części naszej ozdoby. Ja przylepiłam wałeczek z masy solnej, który ponacinałam w zygzak. Jednak nic nie ogranicza Was w ozdobieniu środkowej części Pana Choinki. Możecie użyć foremek do ciasteczek, radełka, czy odcisnąć serwetę szydełkową. Jak to zrobić? KLIKNIJ


5. Zdobimy wybrane miejsca gwiazdami z makaronu. Możecie przykleić go w dowolnym rytmie, a nawet wykleić nimi całą dolną część Pana Choinki. Pamiętajcie, aby zwilżyć wodą obszar gdzie dodacie gwiazdki. Dołączcie też kuleczki na samym końcu choineczki.


6. Pora na wykonanie głowy naszego ludzika. Musi mieć on formę wydłużaną, z niewielkim noskiem. Opcjonalnie możecie odcisnąć uśmiech brzegiem łyżeczki do herbaty, czy dodać kilka piegów za pomocą wykałaczki.

7. Na końcu rolujecie kawałek masy solnej w dwa wałeczki ok 3 cm. Będą to nasze nóżki, w których zróbcie dziurki za pomocą słomki. Możecie je też ozdobić gwiazdeczkami z makaronu.8. Gotowe choineczki suszycie w piekarniku ok 3 godz w temp. 80 - 110 C. Możecie też suszyć na grzejących kaloryferach, ale proces suszenia może potrwać do ok 1 tygodnia.

Wysuszoną ozdobę odłóżcie w suche miejsce i czekajcie na koleją część z malowaniem już za parę dni. Jeśli macie swoje pomysły na ozdobienie Pana Choinki, koniecznie wklejcie je na moim FACEBOOKU!

Udanych prac:)