Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Pan Choinka - Kurs KROK PO KROKU na ozdobę świąteczną cz.2 MALOWANIE

Witam na moim blogu!
Dziś druga część kursu krok po kroku na ozdobę świąteczną. Przygotujcie wszystko co przedstawiłam na pierwszej fotografii i zaczynamy!

Pierwszą część z lepieniem i wypalaniem, znajdziecie 

Jak zawsze zapraszam nowe osóbki na1. Zaczynamy malowanie od przyciemnienia wybranych partii. Ja ciemną zielenią podkreśliłam boki, brzegi oraz wszelkie elementy na części głównej ozdoby. Dodatkowo uwypuklić można pusty obszar dodając trochę żółtej lub białej farby.


2. Miękkim pędzlem i czerwoną farbką robimy mocne rumieńce. Następnie przechodzimy do malowania pozostałej części Pana Choinki, podczas gdy policzki będą wysychały.


3. Białą farbką pokrywamy zygzakowaty łańcuch. Dodajemy wybrane aplikacje na pustym obszarze. Mogą być to zawijasy w formie"S", kropeczki, kółeczka, gwiazdeczki. Ważne, by wypełnić równo całą tą część, aż po czubek ozdoby.


4. Gdy rumieńce wyschły, można przejść do oczek. Robimy je przeciętym na pół patyczkiem kosmetycznym, który maczamy w białej farbie. Następnie tuż nad noskiem wykonujemy dwie duże białe kropy.


5. Drug stronę patyczka kosmetycznego maczamy w czarnej farbce i dodajemy punkcik na naszym wcześniej przygotowanym podkładzie.

6. W podobny sposób robimy buźkę - maczając patyczek w czerwonej farbce i robiąc dużą kropę. Na policzkach dodać można kilka piegów.

8. Górną część głowy wykańczamy kilkoma kreseczkami jasnego i ciemnego odcienia zielonej farbki.


9. Jeśli macie metaliczny pisak możecie pomalować nim gwiazdki i pompony. Taki pisak kupicie w sklepach papierniczych lub Empiku.

10. Możecie na koniec dodać klej w brokacie. Jeśli czujecie się na siłach, wpiszcie drobno wybrane życzenia, imię, czy - tak jak ja - rok.


11. Nie zapomnijcie o pomalowaniu nóżek - na zielono lub kontrastująco, czy też w kolorach pasujących do wystroju waszej tegorocznej choinki. Kiedy dobrze wyschną przełóżcie wstążkę lub sznur przez otworki. Mogą one wisieć na dość długim odcinku lub na całkiem króciutkim - wtedy będą śmiesznie dyndały:)

12. Na koniec zróbcie zawieszkę z tego samego materiału co nóżki. Na głowie czy też na tułowiu dodać można jakiś element ozdobny: kokardkę, guzik, listeczek. Przyklejcie go np. Super Glue.

Życzę Wam udanych prac.
Jeśli macie ochotę pochwalić się efektami zapraszam do umieszczania zdjęć na moim Facebooku:) Pozdrawiam!2 komentarze:

Unknown pisze...

Aż mi się buzia uśmiecha :) Cudny!

Sztuka N!epoważna pisze...

Dzięki 😀

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, staram się na każdy odpowiedzieć:)