Jesienny pachnący anioł - kurs krok po kroku

Hej! 
Dziś mała niespodzianka - nowy kurs na pachnącego anioła z goździkami i jarzębiną.
Jak zrobić masę solną ? Wszystko co najważniejsze znajdziecie w TYM LINKU.
Tym razem oprócz masy przygotujcie goździki oraz kaszę.
Zapraszam was do lepienia!


Do rzeczy:
  • Kaszę rozsypujemy i rozwałkujemy na kawałku masy, następnie wycinamy kształt sukienki. 
  • Jarzębinę można zrobić naprawdę bardzo łatwo - najpierw przylepiamy " gałązki ", potem kolejne kuleczki, do których wbijamy nasze goździki. Ja dodałam pojedyncze kuleczki jarzębiny na brzegu sukienki. Nie zapomnijcie o listeczkach!
  • Dodatkowo kołnierzyk odciskamy serwetką krochmaloną, aniołek zyskuje bardziej ludowy charakter. 
  • Dodajemy głowę z warkoczem, który zaplatamy w tradycyjny sposób z cienkich wałeczków masy solnej. Wbijamy w główkę haczyk.
  • Na końcu przylepiamy chusteczkę na głowie i węzełek. Oraz nosek i śpiewającą buźkę. Nie zapomnijcie o dodaniu bucików, lub stópek. 


Aniołka suszymy ok 2- 3 godziny w temperaturze od 80 -120 C.
Mój aniołek nie ma skrzydeł - z czego proponujecie je zrobić, może macie jakieś oryginalne pomysły ? Czekam na wasze propozycje:) Malowanie w przyszłym tygodniu. Już teraz zapraszam!


Sztuka N!epoważna
 CZĘŚĆ 2 Z MALOWANIEM KLIK
 jak zrobić mase solną przepis, jak zrobić mase solną na figurki, figurki z masy solnej, jak zrobić stojącego aniołka z masy solnej, jak zrobić aniołka z makaronu, jak zrobić aniołka z papieru, aniołki z masy solnej, jak zrobić aniołka z origami, jak zrobić aniołka z bibuły, jak zrobić masę solną, przepis na masę solną, podziękowania dla gości aniołki, ślubne aniołki z masy solnej, prezenciki dla gości, aniołki ręcznie podziękowania cena, prezenty dla gości weselnych, aniołki, aniołki podziękowania dla gości, podziękowania dla gości, tekst podziękowania dla gości, wierszyki podziękowania dla gości weselnych, podziękowania dla gości weselnych tekst, podziękowania dla rodziców, upominki dla gości weselnych, podziękowania za życzenia, podziękowania dla przyjaciela, podziękowania komunia,