Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jak zrobić stroik na Święta? Kurs krok po kroku

Jednogłośnie wybrałyście na FACEBOOKU  kurs na stroik z "piernikami" z masy solnej...
W takim razie zapraszam!:)

Tym razem potrzeba nam będzie więcej narzędzi.:
  • Po pierwsze jakieś dekoracje, mogą być pierniczki z mojego KURSU KLIK. 
  • Podstawowym materiałem będą też gałązki - teraz jest dobra pora, gdyż są nasiąknięte wilgocią i giętkie. Polecam wycieczkę do parku, czy na podwórko i zerwanie kilku gałązek z modrzewia lub brzozy. 
  • Dodatkowo przygotujcie sznurek lub drucik, klej na gorąco lub igłę z nicią, kawałek półtna lub gotową kokardę, nożyczki.

Zebrane gałązki zbieramy w jedną wić i związujemy drucikiem lub zwykłym sznureczkiem, co parę cm. W ten sposób łatwo uformujecie kształt wieńca. Białą farbą pobielamy brzegi i bazowy projekt mamy gotowy! 


Pora na ozdabianie. Przygotujcie sobie dokładnie to, na co macie ochotę - wstążki, wspominane pierniczki, złote nitki, anielskie włosy, sztuczny śnieg itp. Jeżeli posiadacie metaliczne farby, można musnąć nimi niektóre gałązki.


Na dole ( lub górze ) stroika, zawiążemy dużą piękną kokardę. Ja użyłam płóciennej wstążki, którą złożyłam 3 razy i związałam na środku - tak jak widzicie na zdj. Dopiero tak gotową wstążkę, przykleiłam klejem na gorąco. Wyżej kokardy dodałam sztuczną jarzębinę, może ktoś pokusi się o prawdziwą?:) 


Teraz przywiązujemy nasze pierniczki, ale możecie też po prostu je przykleić. Kilka dużych i kilka małych, umiejscowiłam bardziej na dole stroika. Dwa większe i ozdobniejsze pierniczki, umocowałam na dłuższym sznureczku, by wisiały pod kokardą. Nie zapomnijcie o zawieszce, jeśli chcecie powiesić stroik.


Na koniec można dodać luzem anielskie włosy, pobrokatować odstające gałązki, lub opryskać sztucznym śniegiem. A może macie jeszcze inne pomysły ??:)

Gotowe do zawieszenia !:)


Dzięki za uwagę i zapraszam wszystkie nowe osoby, po codzienne artystyczne newsy na FACEBOOKA