Jak wymalować lampion? Jak zrobić świecę? Kurs DIY

Hej wszystkim!

Dziś robimy łatwy malowany lampion + jak zrobić świeczkę. Mam nadzieję, że wam się spodoba. Ja wymalowałam już kilka sztuka, więc kto ma ochotę zamówić zapraszam do napisania:
nataliazabawa@vp.pl

Zapraszam wszystkie nowe osoby na

Do malowania potrzebne będą nam farby akrylowe dobrej jakości, ja używam akryli firmy Louvre. Jeżeli posiadacie szklany lampion z zużytej świeczki - będzie idealnie, możecie też użyć szklanek po musztardzie, grunt żeby szkło było grube.
Malowanie zaczynamy od zewnętrznej strony, tworząc zarys czarną farbą. Motywów świątecznych w necie znajdziecie nieskończenie wiele, ja wybrałam renifera klik.
(Kliknij w zdj, żeby powiększyć-lepsza jakość) 

Kolory budujemy kierując się ciemniejszymi konturami, i jaśniejszym środkiem. Po kolei dodajemy rogi, czapkę, kokardę, itp.

Zanim zaczniecie nakładać ciemne kontury poczekajcie, aż pozostała warstwa dobrze wyschnie.

Tył lampionu ozdobiłam śnieżynkami i paskami.
 Do tak pomalowanego naczynka możecie wrzucić podgrzewacz i dekoracyjny lampionik gotowy! 

Ja postanowiłam jednak, że wykorzystam resztki świeczek i wleje sobie do środka wosk. 
Połamane świeczki roztopiłam na małym ogniu, dodałam olejek lawendowy. Knot wyciągnęłam z kawałka całej świecy i zawiązałam na patyczku.

Przez siteczko wlałam wosk i pozostawiłam do wystygnięcia na polu. W miarę tężenia wosk może się zapadać więc trzeba dolewać kolejne warstwy, ja dolewałam go jeszcze 2 razy. Po wystygnięciu odcięłam knot.

Gotowa świeca pali się identycznie jak kupowana, i w dodatku jest w całości robiona ręcznie, oraz recyklingowa! Wykonanie jest znacznie łatwiejsze niż wam się wydaje, spróbujcie swoich sił:)

Idealna dekoracja na zimowe wieczory!


ZDJĘCIA MOŻNA POWIĘKSZYĆ

UWAGA! Wzorujesz się na moim tutorialu, lub innej rzeczy z bloga Sztuka N!epoważna? Umieść do niego link :) 
Jeśli masz ochotę pochwalić się swoją pracą, zapraszam do podsyłania mi zdjęć na sztukaniepowazna@gmail.com :)