Jak zrobić renifera? Kurs cz. 2 - malowanie
To dziś kończymy renifery, mam nadzieję, że macie wolne niedziele :)
Dziewczyny jeżeli chcecie się pochwalić swoimi pracami u mnie
- wysyłajcie zdj na adres sztukaniepowazna@gmail.com
- wysyłajcie zdj na adres sztukaniepowazna@gmail.com
I pamiętajcie, że jeśli publikujecie gdzieś swoje reniferki,
wklejcie koniecznie link do mojego tutorialu ;)
wklejcie koniecznie link do mojego tutorialu ;)
Moje renifery po wysuszeniu wyglądały tak. Jeśli chodzi o malowanie to możecie zostawić je w bardziej naturalnych kolorach, albo też poszaleć. Butelkowy zielony, fioletowy, czerwony... Zwariowane, niekoniecznie świąteczne kolory nie są zabronione!
Wracając do samego malowania, warto przyciemnić je np brązami. Fajnie będą wyglądały metaliczne lub jasne kolory - można nimi przetrzeć brzuszek renifera.
Ozdoby pomalujcie wg swojego uznania - jeśli baranek jest neutralny,
można dodać taki kolor, który będzie pasował do wystroju waszego pokoju,
lub dekoracji na choince.
można dodać taki kolor, który będzie pasował do wystroju waszego pokoju,
lub dekoracji na choince.
Malowanie buźki jest banalnie proste - rumieńce robimy rozwodnioną czerwoną farbką, a oczy nakładając najpierw dwie białe kropeczki, a potem czarne. Rzęsy są opcjonalne.
Rogi pomalujcie na ciemny lub złoty...
Z malowania to tyle :) Możecie użyć brokatów np z żelu. Gdy wszystko wyschnie, renifery dobrze jest polakierować. Lakierujcie na polu albo w piwnicy, zostawcie na całą dobę do wyschnięcia.
Ozdabianie jest chyba najprzyjemniejszą częścią :)
Jeśli macie na nie pomysły inne niż ja - wpisujcie je w komentarzach:D
Mój pomysł to elegancka kokardka pod szyją. Myślę, że z świętami najbardziej będzie współgrała czerwona kokardka w kratkę i dzwoneczek, który trzeba do niej przyszyć. Dzwoneczek może zastąpić ciekawy koralik. Zamiast materiałowej kokardy, możecie też użyć kolorowej rafii. Uważajcie też żeby nie przedobrzyć z kolorami, ilością ozdób, wzorkami itd.
Co do umocowania kopytek, możecie to zrobić na rzemyku, włóczce, sznurze, nawet sznurówce. Wystarczy przeciągnąć kawałek przez dziurki i zrobić supeł. Ja zrobiłam sobie za małe dziurki, dlatego przykleiłam wszystko klejem w pistolecie.
Wszystkie te dodatki kupicie w pasmanterii.
Gotowe renifery ładnie spakujcie do pudełeczka, które pokazywałam wam w kursie TUTAJ.
Możecie je sprezentować właściwie każdemu np w pracy, znajomym, rodzinie - nie wydacie pieniążków, a do tego ile satysfakcji poczujecie mówiąc dumnie, że to wasza praca :) Albo, po prostu przy samej pracy, miło spędzicie czas z swoimi dzieciakami :)
Pamiętajcie o podsyłaniu prac sztukaniepowazna@gmail.com. Mogą być w trakcie pracy i z wami w roli głównej. Czekam z niecierpliwością!
Pamiętajcie o umieszczeniu linka do mojego kursu w swoich reniferowych wpisach :)