Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jak zrobić kwiaty z krepiny i bibuły? Kurs !

Hej Dziewczyny i Chłopaki!

Dziś szybki kurs na kwiatki, które obiecywałam wam nie wiem ile :)
Zapraszam na Facebooka i do skręcania :) 


Do kwiatów używamy krepiny w wybranym kolorze - krepina jest twardsza od bibuły, kosztuje ok 5 zł za rolkę, z której zrobicie sporo sztuk. Z krepiny wycinały łezkowante płatki i listki, natomiast pręciki i środki robimy z zwykłej miękkiej bibuły. Z pręcikami sobie na pewno poradzicie - wystarczy wyciąć je  " w frędzelki " i pozakręcać jak na zdj. Środki wypełniamy resztkami bibuły i skręcamy w pacynkę.


Zaczynamy od środka kwiatów, stopniowo dodając zewnętrzne warstwy. Pręciki owijamy wokół środka - łatwizna :)


Dodajemy 3 płatki...


... dalej w przeciwstawne miejsca kolejne 3...


... i zawijamy drucikiem florystycznym, który można dostać w kwiaciarni.


Na końcu rozkładamy płatki wywijając je według uznania, na zewnątrz lub do środka. Krepina się ładnie rozprostowuje i tworzy ciekawą fakturę.


Tylną część kwiatka zaklejamy paskiem zielonej bibuły i zaklejamy obojętnie jakim klejem - nawet biurowym. 


Gotowe kwiatki można wykonać różnej wielkości i kolorystyce, ułożyć je w wiklinowym koszyczku, palmie wazonie. Przykłady pokażę wam w następnych kursach. 

Miłego kwiatkowania :)

jak zrobić kwiaty z bibuły krepiny kurs krok po kroku tutorial pokazane na zdjęciach odziękowania dla gości, tekst podziękowania dla gości, wierszyki podziękowania dla gości weselnych, podziękowania dla gości weselnych tekst, podziękowania dla rodziców, upominki dla gości weselnych, podziękowania za życzenia, podziękowania dla przyjaciela, podziękowania komunia, 2 podziękowania komunia, 1 podziękowania dla gości, komunia podziękowania,