Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jak zrobić kaczeńce z krepiny - Kurs

Hej!

Dziś mam dla was kurs na wykonanie takich oto kwiatów - jeśli wiecie jaką mają nazwę to dajcie znać, ponieważ na razie roboczo nazwałam je kaczeńcami, niestety nie znam się na kwiatach :) 
Pierwsze dwa kursy na bibułowe kompozycje znajdziecie poniżej.Zaczynamy od przygotowania płatków - wycinamy je w kształcie serduszkowatym z żółtej krepiny, a środki w prostokąty z seledynowej. Aby wykonać pręcik zwijamy w rulonik naszą krepinę, ważne aby było mocno ściśnięty. Dodajemy po kolei płatki w dwóch warstwach, wystarczy 5 sztuk. Mocujemy drucik florystyczny na samej końcówce kwiatka, nie wyżej gdyż będzie wyglądał na mały i ściśnięty. Kiedy rozłożymy płatki, zobaczymy wystający środek, który należy wepchnąć mocno do środka tak jak na zdjęciu. Zaklejamy tylną szypułkę kwiatu paskiem zielonej bibuły. Z gotowej kompozycji możemy zrobić dekorację do wielkanocnego koszyka, palmy, udekorować pokój...
Mam nadzieję, że spróbujecie!

Miłego popołudnia  i zapraszam na FACEBOOKArobienie kwiatów z krepiny kwiaty z krepiny krok po kroku jak zrobić kwiaty z krepiny krok po kroku kwiaty z bibuły krepiny kwiatki z krepiny kwiaty z bibuły krok po kroku jak zrobić kwiaty z bibuły kwiaty z bibuł robienie kwiatów z krepiny kwiaty z krepiny krok po krok jak zrobić kwiaty z krepiny krok po kroku kwiaty z bibuły krepiny kwiatki z krepiny kwiaty z bibuły krok po krok jak zrobić kwiaty z bibuły kwiaty z bibuły

Pamiątki dla uczniów

Uszanowanko!

Dziś stojące aniołeczki z masy solnej i piórek. Aniołki zamówiła pewna wychowawczyni, która chce podarować je swoim uczniom na zakończenie szkoły - prawda że przemiły gest ?:) Sama przyjemność robić podarki, które wywołają czyjś uśmiech ;) 
Na tabliczkach pisałam dedykację dla każdej osóbki, aniołków jest 20 w różnych wersjach - dziś fioletkowe.

Zapraszam do składania zamówień na mój email

nataliazabawa@vp.pl

Pozdrawiam
Sztuka Niepoważna


masa solna, dla dzieci masa solna, ozdoby, jak zrobić mase solną, masa solna przepi,s masa solna suszenie, masa papierowa, masa solna aniołki, masa solna wielkanoc, przepis na masę solną, jak zrobić figurki z masy solnej, jak zrobić aniołka z masy solnej, jak zrobić masę papierową, jak zrobić masę solną przepis, jak zrobić mase solną przepis, jak zrobić mase solną na figurki, figurki z masy solnej, jak zrobić stojącego aniołka z masy solnej, jak zrobić aniołka z makaronu, jak zrobić aniołka z papieru, aniołki z masy solnej, jak zrobić aniołka z origami, jak zrobić aniołka z bibuły, jak zrobić m solną, przepis na masę solną

Aniela mama z pociechami

Hej!

Dziś aniołek przedstawiający mamę z dziećmi. W sumie pasowałby bardziej gdzieś w okolicach Dnia Matki, ale swoje już wyczekał... więc miłego oglądania!

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za wasze komentarze!
Zapraszam do składania zamówień na mój email

nataliazabawa@vp.pl

Pozdrawiam
Sztuka Niepoważna


Jak zrobić kwiaty z krepiny i bibuły? Kurs !

Hej Dziewczyny i Chłopaki!

Dziś szybki kurs na kwiatki, które obiecywałam wam nie wiem ile :)
Zapraszam na Facebooka i do skręcania :) 


Do kwiatów używamy krepiny w wybranym kolorze - krepina jest twardsza od bibuły, kosztuje ok 5 zł za rolkę, z której zrobicie sporo sztuk. Z krepiny wycinały łezkowante płatki i listki, natomiast pręciki i środki robimy z zwykłej miękkiej bibuły. Z pręcikami sobie na pewno poradzicie - wystarczy wyciąć je  " w frędzelki " i pozakręcać jak na zdj. Środki wypełniamy resztkami bibuły i skręcamy w pacynkę.


Zaczynamy od środka kwiatów, stopniowo dodając zewnętrzne warstwy. Pręciki owijamy wokół środka - łatwizna :)


Dodajemy 3 płatki...


... dalej w przeciwstawne miejsca kolejne 3...


... i zawijamy drucikiem florystycznym, który można dostać w kwiaciarni.


Na końcu rozkładamy płatki wywijając je według uznania, na zewnątrz lub do środka. Krepina się ładnie rozprostowuje i tworzy ciekawą fakturę.


Tylną część kwiatka zaklejamy paskiem zielonej bibuły i zaklejamy obojętnie jakim klejem - nawet biurowym. 


Gotowe kwiatki można wykonać różnej wielkości i kolorystyce, ułożyć je w wiklinowym koszyczku, palmie wazonie. Przykłady pokażę wam w następnych kursach. 

Miłego kwiatkowania :)

jak zrobić kwiaty z bibuły krepiny kurs krok po kroku tutorial pokazane na zdjęciach odziękowania dla gości, tekst podziękowania dla gości, wierszyki podziękowania dla gości weselnych, podziękowania dla gości weselnych tekst, podziękowania dla rodziców, upominki dla gości weselnych, podziękowania za życzenia, podziękowania dla przyjaciela, podziękowania komunia, 2 podziękowania komunia, 1 podziękowania dla gości, komunia podziękowania,