Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jak zrobić bombkę/kulę z krepiny? Kurs

Hej!

Wczorajszy post widzę, że każdy odebrał z przymrużeniem oka. Ale dziś coś znacznie trudniejszego. Kula czy też bombka z krepiny wymaga więcej czasu i umiejętności, a do tego cierpliwości!
Takie cudo możecie położyć jako stroik, zwiesić na choince, podarować.. Z doświadczenia wiem, że na kiermaszach i wszelkich aukcjach kule robią duże wrażenie.
Bombkę wykonała moja Mama:)


Jak wykonać bombkę/kulę z krepiny?
Musicie w pierwszej kolejności przygotować kwiaty. W zależności od wielkości bombki trzeba sobie przeliczyć potrzebną ilość. My do pokrycia wielkości styropianowej bazy ok 10 cm , potrzebowałyśmy ok 150 szt, róż o średnicy 1,5 cm. Róże przygotowane są z krepiny oraz drucika.


Kolorów krepiny znajdziecie naprawdę dużo, możecie dopasować go pod kolor waszej dekoracji świątecznej! Krepinę można kupić w sklepach papierniczy, dla plastyków, czasem supermarketach. Rolka kosztuje ok 4-6 zł.


Zawijanie samej różyczki jest stosunkowo proste. Grunt aby zostawić dłuższy drucik na wbicie go w bazę. Na pewno sobie poradzicie.
Styropianową bazę kupicie zarówno na allegro, jak i w kwiaciarniach i pasmanteriach. Ceny zależą od wielkości ale zaczynają się już od ok 1 zł. Różyczki wbijamy ciasno obok siebie w bazę, lub przyklejamy klejem w pistolecie. Nie zapomnijcie wbić przez cały środek drucika i zakończenie go pętelką jako zawieszka.
Dzięki za uwagę! Sztuka N!epoważna

Zapraszam na FACEBOOKA i koniecznie wklejajcie na tablicy swoje bibułowe bombki i inne ozdoby!

robienie kwiatów z krepiny kwiaty z krepiny krok po kroku jak zrobić kwiay z krepiny krok po kroku kwiaty z bibuły krepiny kwiatki z krepiny kwiaty z bibuły krok po kroku jak zrobić kwiaty z bibuły kwiaty z bibuł robienie kwiatów z krepiny kwiaty z krepiny krok po krok jak zrobić kwiaty z krepiny krok po kroku kwiaty z bibuły krepiny kwiatki z krepiny kwiaty z bibuły krok po krok jak zrobić kwiaty z bibuły kwiaty z bibułymasa solna,

3 komentarze:

AniołuchyEwuchy pisze...

o matko, ile to zabawy! podziwiam wytrwałość, kiedyś próbowałam bawic się krepiną, ale szybko przestałam, masa solna wzywała! ;) kule świetna!

monn_key pisze...

Świetne! Chyba tez wybróbuję :) a gdzie kupić druciki, ktore bedą odpowiednie?

Sztuka N!epoważna pisze...

Ewucha-dobrze cie rozumiem bo mialam to samo :D
A druciki pewnie w kwiaciarni beda, napewno w sklepach dla plastykow i ogrodniczych sa!

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, staram się na każdy odpowiedzieć:)