Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Metamorfoza pokoju - Tutorial

Hej dziewczyny!

Dziś krótki opis, jak zmienić wystrój wszego pokoju, niskimi kosztami.
Jedyne czego potrzebujecie to biała farba, pędzel i ewentualnie nowy kolor na ścianę.
Ja wybrałam motyw drzewa, które widziałam na różnych naklejkach na ścianę, i strasznie mi się spodobał!


 Moją ścianę postanowiłam przemalować, ponieważ jak same może dojrzycie była już odbarwiona.Wybrałam niebieski kolor, który na zdj jest trochę przekłamany, i jeszcze dobrze nie wyschnięty.


 Malowanie drzewa zaczęłam od wyznaczenia głównych gałęzi, które stopniowo pogrubiałam. Warto wcześniej przygotować sobie projekt w mniejszej skali, dopasowany do kształtu waszej ściany. Dzięki temu mniej więcej będziecie wiedziały jak uformować główne gałęzie. Jest to dość ważne, bo raz namalowanej gałęzi nie da się usunąć - nawet po zamalowaniu kolorem ściany, będzie ona widoczna.


 Dalsze części malowałam wg zasady 'od ogółu do szczegółu' - czyli stopniowo dodawałam zawijasy, pojedyncze gałązki, oraz warstwy by nie prześwitywał niebieski kolor.


Na końcu dodałam listeczki, ale raczej nie starałam się przesadzać z ich ilością. Jeżeli macie ochotę, można dodać np jakiegoś ptaszka, sówkę itp siedzącego na gałęzi. Widziałam również ramki na zdj i lustra "pozawieszane" na gałęziach drzewka.


Do listeczków dodałam żyłki, wymalowane tym samym kolorem co ściana. Na całe ok 200 x1,70 cm drzewko, zużyłam ok pół litra białej emulsji, więc wcale nie tak dużo jak oczekiwałam!:)


Mam nadzieję, że ktoś z was spróbuje sobie coś namalować. Motyw może być każdy w każdej skali. Moja kuzynka ma namalowane ogromne dmuchawce, może uda mi się wam je jeszcze kiedyś pokazać.

 Koniecznie napiszcie mi o efektach, buziaki!:*

Zapraszam na FACEBOOKa