Jak zrobić ozdoby - pierniczki - z masy solnej ? Kurs

Hej! Dziś bardzo łatwy kurs z masy solnej na zapachowe pierniczki. Oczywiście można się pokusić o zrobienie prawdziwych, ale te są tańsze i trwalsze. Możecie nimi udekorować zarówno choinkę, jak i stroiki. Ja przygotowałam z nich właśnie taki świąteczny stroik -
ZAPRASZAM DO TUTORIALU KLIK

Do wykonania pierniczków potrzebna wam będzie zabarwiona masa solna. Możecie użyć kakao, cynamonu, kawy itp. Kolejnymi potrzebnymi narzędziami są foremki do ciasteczek, które każdy w domu na pewno ma.
Nasze "pierniczki" suszymy ok 3 godziny w temperaturze około 80-100 C.


Do pomalowania dekoracyjnych zawijasów, najlepiej sprawdzi się biała farba akrylowa. Najprościej wytyczyć sobie lamówkę, i do niej dokładać detale jak zawijasy, kropeczki, kwiaty... 


Jeżeli nie macie głowy do takiej misternej pracy, możecie zrobić po prostu kropeczki, które na ciemnej masie będą wyglądały pięknie. Kształty gwiazdek fajnie podkreślają odcinkowe łączenia i punkciki. Pokrywając całą powierzchnię białą akrylom, uzyskacie efekt polukrowanego piernika.


Mi do mojego stroika przyda się jedno większe serducho, takie bardziej ozdobne. Zaczęłam je dekorować od falbanki przy brzegu. Środek starałam się wypełnić symetrycznie, wolne przestrzenie zapełniłam kropeczkami. Całe malowanie trwało dosłownie chwilkę i jest prostsze, niż by się mogło wydawać.


Miłego "pieczenia" i nie zapomnijcie dać znać o swoich dziełami na