Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jak zrobić główki anielskie z masy solnej? - Kurs krok po kroku

Hej! Zapraszam na ostatni przedświąteczny kurs.
Dziś będę pokazywała wam jak zrobić putto - czyli anielską główkę, którą możecie zawiesić na choince, w większych rozmiarach na drzwiach czy stroiku...
Ta wersja jest trochę bardziej skomplikowana, ale tutaj znajdziecie mój stary i prosty przykład.

Zapraszam was do dołączenia na Facebooka i do wysyłania swoich ozdób, dekoracji i wyrobów na mojego emaila do świątecznej galeryjki!
 sztukaniepowazna@gmail.com


Jak zrobić masę solną już chyba wiecie - jeśli nie, zapraszam do zakładki Pytania&Odp na górze strony.
Najpierw zaczynamy od skrzydełek, wycinamy je np szkalnką i przecinamy na pół. Ponieważ to będzie najbardziej ozdobna część aniołka, przyłóżcie się do wykonania piórek. Naklejajcie je na wyciętą wcześniej bazę, od zewnątrz ku środkowi. Czubki piórek kierujcie zawinięte ku górze, następnie zróbcie nacięcia przypominające żyłki.

Uformujcie lub wytnijcie kółeczko- aureolkę, oraz główkę. Wszystkie trzy części złączcie i zróbcie dziurkę na sznurek.


Włoski zawińcie z płaskiego paseczka masy. Wałeczek też zrobi ciekawą fryzurkę, zobaczycie go w tym tutorialu. Nie zapomnijcie o zrobieniu dziurki jako usta, jak u śpiewającego anioła. 

Suszenie ok 2-3 godziny w temp. 80 C. Dziewczyny, ponieważ często mnie o to pytacie - Dlaczego wasze wyroby nie schną w tym czasie, który podaje? Odpowiadam - Musicie same to kontrolować, ja używam ogromnego pieca konwekcyjnego, więc mogę mieć trochę inne parametry. Jeżeli czujecie ze np z tyłu jest jeszcze wilgotno, przewróćcie wyrób i podkręćcie temp o np 20 C. Podnosząc temp suszenia w ostatnich 10 min na np 140 C otrzymacie brązowiutki kolor, o który też sporo z was pyta:)


Niemalowany aniołek może w zupełności być juz gotową ozdobą. Ale jeśli posiadacie złote farbki np metaliczne do kupienia na allegro, możecie ozłocić brzegi piórek i aureolkę. 

Ja zrobiłam też rumieńce i  zamknięte oczka, z którymi na pewno sobie poradzicie :)


Jeśli macie jakieś pytania piszcie w komentarzach.
Czekam na wasze dzieła , miłego dnia!

 Zapraszam was do dołączenia na Facebooka!