Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Naszyjnik z koronki - Krok po kroku

Dziś pomysł w stylu romantycznym, czyli takim który osobiście bardzo lubię. 
Robimy bazowy pomponik do naszyjnika, ale mógłby być też z niego element do bransoletki, czy kolczyki - oczywiście w mniejszej skali. Zapraszam :)


1. Potrzebny nam będzie materiał koronkowy lub zwykła koronka, ważne żeby była rozciągliwa lub taka, która nie będzie się strzępiła po przecięciu. Koronkę może zastąpić jakiś inny materiał. Oprócz nitki z igłą oraz nożyczek, możecie wyciąć sobie z kartonika kształt kółka - od jego wielkości zależy wielkość waszego pomponika. Od tego szablonu odrysowujemy i wycinamy jakieś 20-30 kółeczek. Potem można je poskładać  w małe trójkąciki - na pół i jeszcze raz zgiąć na pół.


2.  Zaczynamy przyszywanie.Trójkąciki przyszywamy czubkami do środka, do bazowego kółeczka. Kolejność nie ma znaczenia, ważne tylko żeby układać je dookoła kółka, a nie w jednym tylko miejscu.

3. Po przyszyciu kilkunastu sztuk zobaczycie, że wasz pomponik jest już w połowie gotowy. Z drugiej strony robimy to samo, ściskając mocno nitkę - wtedy całość nabierze kulistych kształtów. Jeśli gdzieś  pomponik jet zdeformowany, dotnijcie go nożyczkami.


4. Teraz możecie przyszyć kółeczko, w środku pomponika. W ten sposób łańcuszek będzie wychodził w prost z naszej ozdoby.


5. Można też przypiąć drugie ogniwo, na którym dołączycie swoje ozdoby. Ja dodałam brokatowy i szklany koralik, oraz listeczek z Jabłonexu.


Naszyjnik wygląda świetnie zarówno krótki, jak i długi - mój jest prawie do pasa. 
Mam nadzieję, że pomysł się wam podoba :) A jeśli korzystacie z moich tutoriali i publikujecie swoje prace koniecznie zalinkujcie mojego bloga :) 

Zdjęcia możecie także wrzucać na mojego Facebooka. Miłej pracy!