Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jak zrobić biżuterię z masy solnej? Kurs

Dobra dziewczyny, to będzie długi wpis i nie taki super prosty. Liczę na wasze opinie  komentarzach i na FACEBOOKU :)  Naszyjnik jest na bazie lnu, to już drugi tutorial z tym produktem, pierwszy znajdziecie tu.


1. Korale z masy solnej - jak je zrobić?

Generalnie chodzi o wykonanie korali z masy, które mogą zastąpić drawnianie, ważą tyle samo i mają podobną trwałość. Im większe zrobicie oczka, tym będziecie miały większą możliwość poszaleć np z łańcuszkami lub jak w moim przypadku z lnem. Ja swoje korale nabiłam na pędzel, więc musicie znaleźć jakiś patyczek ołówek coś podobnego, oprzeć to np na brytfannie i suszyć dopóki kolor nie będzie brązowy. Po jakimś czasie koraliki można ściągnąć z patyczka i luzem wrzucić do piekarnika.


Tak wyglądają korale po suszeniu. Moje miały jakieś 2,5 - 3 cm średnicy, są bardziej spłaszczone niż okrągłe.

2. Malowanie - jak i czym?

Takie korale możecie pomalować, ale uważam że o ile w przypadku aniołów wystarczą wam plakatówki, tak tutaj plakatówki będą was brudzić i nie utrwalą korali. Farby akrylowe sprawią że korale będą się ładnie świeciły. Jeżeli nie macie farb można użyć niepotrzebnych lakierów do paznokci.

Jak malować? Ja ciapkałam pędzlem kolory tak by się płynnie mieszały. Na koniec przetarłam kolory perłową farbą. Malowanie to nic trudnego, korale można postawić nawet naturalne.


Suszyłam tak, żeby z żadnej strony farba się nie obrała.


3. Zaplatanie - długości i pomysły

Co będzie potrzebne do samego naszyjnika? Oczywiści koraliki, nożyczki, sznurek konopny, jakieś świecidełka jako dodatki.Sznurek musicie zawiązać kilkanaście lub -dziesiąt razy na czymś stabilnym. Następnie zawiążcie go z jednej strony, a z drugiej przetnijcie. W 1/3 długości zwiążcie spory supeł. Na długości 2/3  będziemy nawlekać i zawiązywać supełkami pojedynczo korale. Nie trzeba ich nawlekać na wszystkie sznurki, można je podzielić na partie.


Ja podzieliłam moją wiązkę na 3 części, jedna dłuższa dwie krótsze. Na końcu związałam drugi supeł z wszystkich sznurków. Kwestia odległości i ułożenia elementów jest otwarta, zróbcie to tak jak wam się podoba. :)


Teraz możecie już zawiązać naszyjnik tak by był przy szyi. Jeżeli regulowałyście długości między wielkimi supełkami, koraliki będą układały się w kaskady.

Im więcej kaskad tym ciekawszy ale i bardziej pracochłonny naszyjnik. Tak samo długość wszystkich sznurków musi się znacznie zwiększyć bo supełki będą " zjadały " ich długość. Koraliki też trzeba wtedy znacznie zmniejszyć bo miałybyście na szyjki kilo mąki, więc trochę ciężko :P

Ale.. jeśli chcecie dłuższy naszyjnik, docinacie kolejne sznurki i wiążecie je z sobą na różnej długości w supełki. Łączeń w ten sposób nie będzie widać.

Mój naszyjnik wygląda więc tak :) Robiłam go dłużej i troszkę się nawiązałam ale było warto:)

Co myślicie o tym pomyśle? Może macie jakieś swoje propozycje?
Chętnie o nich poczytam, buziaki !:)Podziękowania z masy solnej - tutorial

Wiem, że wpada do mnie wiele dziewczyn, które szykują się na swój ślub. Jeżeli macie czas to proponuję wam kurs krok po kroku - jak wykonać mini owieczki - na taką lub inną okazję :)

 

Czego będziecie potrzebować?
-Foremki w kształcie kwiatka
-Masy solnej i farb - po szczegóły odsyłam tutaj.

1. Z foremki wycinacie kwiatek. Na środku nalepiacie kuleczkę nieco zwężającą się ku górze. Na dole podłużne łapki, natnijcie na na środku. Dalej uformujcie uszy i ogon, na końcu ( lub na początku ) zróbcie nacięcia na mordce - o kształcie "v" i niżej kreseczkę jak na zdjęciu. Za łebkiem musicie umieścić np. spinacz przez który potem przewiążecie sznureczek do zawszenia.


2. Suszymy w piekarniku jakieś pół godziny, odwracając baranka co jakiś czas.
Malowanie  jest bardzo proste. Przecieramy białą farbą brzegi baranka, a na czarno malujemy uszka i łapki. Możecie pomalować je na kolor przewodni waszego wesela np. fiolet.  Jeżeli chcecie dodać ozdobę możecie zamiast mojego kwiatka, uformować serduszko lub nakleić kokardkę z satynowej tasiemki.


3. Półkolistą łodygę prowadzimy od kwiatka przez mordkę. Rumieńce tradycyjnie rozwodnioną farbką i  miękkim pędzlem, a na koniec robimy półkoliste " uśmiechnięte" oczka i brwi.


Teraz pozostaje wam tylko zapakować owieczki w woreczki z celofanu lub organzy, przygotować bileciki i zawiązać wszystko kokardką. Myślę, że stosik takich podarków wyglądał będzie uroczo, może sama się kiedyś skuszę :P

Dziękuję za uwagę, a jeśli wam się podoba zapraszam do polubienia stronki na FACEBOOKu :) W przyszłym tygodniu pokażę wam jak zrobić fajną biżuterię.. o tak z masy solnej :P