Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Podziękowania z masy solnej - tutorial

Wiem, że wpada do mnie wiele dziewczyn, które szykują się na swój ślub. Jeżeli macie czas to proponuję wam kurs krok po kroku - jak wykonać mini owieczki - na taką lub inną okazję :)

 

Czego będziecie potrzebować?
-Foremki w kształcie kwiatka
-Masy solnej i farb - po szczegóły odsyłam tutaj.

1. Z foremki wycinacie kwiatek. Na środku nalepiacie kuleczkę nieco zwężającą się ku górze. Na dole podłużne łapki, natnijcie na na środku. Dalej uformujcie uszy i ogon, na końcu ( lub na początku ) zróbcie nacięcia na mordce - o kształcie "v" i niżej kreseczkę jak na zdjęciu. Za łebkiem musicie umieścić np. spinacz przez który potem przewiążecie sznureczek do zawszenia.


2. Suszymy w piekarniku jakieś pół godziny, odwracając baranka co jakiś czas.
Malowanie  jest bardzo proste. Przecieramy białą farbą brzegi baranka, a na czarno malujemy uszka i łapki. Możecie pomalować je na kolor przewodni waszego wesela np. fiolet.  Jeżeli chcecie dodać ozdobę możecie zamiast mojego kwiatka, uformować serduszko lub nakleić kokardkę z satynowej tasiemki.


3. Półkolistą łodygę prowadzimy od kwiatka przez mordkę. Rumieńce tradycyjnie rozwodnioną farbką i  miękkim pędzlem, a na koniec robimy półkoliste " uśmiechnięte" oczka i brwi.


Teraz pozostaje wam tylko zapakować owieczki w woreczki z celofanu lub organzy, przygotować bileciki i zawiązać wszystko kokardką. Myślę, że stosik takich podarków wyglądał będzie uroczo, może sama się kiedyś skuszę :P

Dziękuję za uwagę, a jeśli wam się podoba zapraszam do polubienia stronki na FACEBOOKu :) W przyszłym tygodniu pokażę wam jak zrobić fajną biżuterię.. o tak z masy solnej :P