Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jak zrobić Sówkę na ścianę ? - Kurs

Dziś pokażę wam jak zrobić taką Sówkę:


Możecie zrobić dwie małą i dużą na Dzień Matki, albo miniaturową zawieszkę na szyję. Moja Sóweczka jest malutka ale mam zamiar zrobić jakieś 15 cm, bo na pewno będą wyglądały świetnie, a robi sie je strasznie szybko :)

Lepienie

Przygotuj sobie masę solną. Proporcje jak wiecie są takie same - tyle soli co mąki i woda z klejem do tapet. Ile kleju dajcie na oko :P Potrzebny będzie nożyk wałek i pędzelek z wodą.


1. Rozwałkuj sobie masę na ok 1 cm., takiej wielkości jak chcesz zrobić Sówkę.


2. Wytnij owalny placek z uszkami u góry. Możesz wyciąć drugi mniejszy i nakleić go na środku sówki, wtedy będzie to Mama z dzieckiem :D
Doklej ponacinane skrzydełka na brzegi i placki na oczy blisko siebie.
Wytnij lub uformuj mały kwadracik, naklej go zaraz pod oczami, w takiej pozycji jak na zdjęciu. ( z malowaniem, zapomniałam uwiecznić tego tutaj:P)
Zrób łezki z masy i natnij w dwóch miejscach, doklej na dole jako szpony.
Na skrzydełkach można zrobić dziurki, lub jakiś kwiatuszek, serduszko, co wam wpadnie do głowy.
Od spodu wbij spinacz jako haczyk.


3. Sówki susz w piekarniku jakieś 2-3 godziny w temp, najpierw godzinę w 50 C. Później max 80. Uważaj żeby twój wyrób ci nie wyrósł tak jak mi;/. Sówkę można przewracać żeby się wysuszyła z dwóch stron porządnie.Malowanie

Do malowania potrzebnych ci będzie 2 podstawowe kolory, ja mam cappucino i malinowy, biały oraz odrobina czarnego. Jeden pędzel musi być cienki.


1.Pokryj całą sówkę farbą, zwróć uwagę na boki, ale omiń szpony i skrzydełka oraz okrąg wokół oczów.
 Teraz rozwodnioną farbą zaznacz brzegi i miejsca w których naturalnie powstaje cień, rozprowadź ciemniejszy kolor ale jeśli zrobisz to nierównomiernie to się tym nie przejmuj,tak ma być.
Używając precyzyjnego pędzelka pomaluj obszar wokół oczów. Przetrzyj delikatnie skrzydełka.2. Cienkim pędzlem zaznacz kontur przy oczach zasłaniając łączenie kolorów. Teraz to jak pomalujesz oczy może być twoim pomysłem, czy kółeczek będzie kilka czy jedno, jaki kolor źrenicy, rzęsy brwi itp...
Miękkim pędzelkiem przetrzyj delikatnie sówkę.


3. Zrób kropeczki w kolorze jaki ci pasuje. Kiedy wszystko wyschnie, polakieruj sówkę lub pozostaw naturalną. Ja używam takiego lakieru: klik.

Gotowa Sówka ! 
Jeżeli ci się podobało zapraszam do podsyłania swoich prac na mój email nataliazabawa@vp.pl :)
Publikując swoją pracę proszę o umieszczeniu linku do tego tutka :)
Zapraszam na FACEBOOKA  nowe osoby :)

 Sztuka niepoważna, rękodzieło masa solna kurs tutorial jak zrobic ozdoby z masy solnej
masa solna dla dzieci masa solna ozdoby jak zrobić mase solną masa solna wielkanoc masa papierowa masa solna suszenie masa solna przepis masa solna aniołki