Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jak znaleść czas?

Hej Dziewczyny!
Często dostaje od tytułowe pytanie - Jak ja znajduje czas, żeby wytwarzać tyle prac. Mam dla was kilka rad, które - mam nadzieję pomogą wam w znalezieniu chwili, i efektywniejszym jej wykorzystaniu na własną twórczość.

1. Po pierwsze ważna jest organizacja. Jeżeli produkujecie sobie wasze prace w kuchni obmyślcie najpierw wzór, dzięki temu od razu przejdziecie do działania zamiast tracić czas na rozmyślaniu. Przygotujcie wszystkie rzeczy, które będą wam potrzebne np blachy z papierem, foremki... Tak, by mieć wszystko pod ręką. Ja ustalam sobie zazwyczaj limit czasowy, np. 2 godziny i pracuje jak mały motorek :P


2. Po drugie dobrze jeśli miałybyście miejsce, gdzie będziecie mogły usiąść i w każdej wolnej chwili popracować nad swoimi wytworami. Mówię "w każdej wolnej chwili", o ile wasze rękodzieło to przyjemność. Ja się bardzo odprężam np przy malowaniu, stąd powstaje tak wiele prac i tak szybko - po prostu robię to kiedy tylko mogę :) Jeśli nie macie miejsca, zagospodarujcie sobie koszyk, pudełko itp które szybko będziecie mogły wyciągnąć, ale i schować.


 3. Po trzecie dobrze mieć swoje miejsce na skarby, taki w których będziecie "składować" wszystko, co może wam sie przydać oraz stanowić waszą inspirację. Ja mam kufer po dziadku :D
Do pakowania mam osobne pudełka z taśmami, klejami, sznurkami itp.Ogółem to co jest najważniejsze wg mnie to organizacja i przemyślane sprawne działanie :) Pozdrawiam dziewczyny i liczę, że pomogłam!:) Zapraszam na FACEBOOKA :)

6 komentarzy:

Małgosia pisze...

Popieram :) dobra organizacja to podstawa :))))

pati pisze...

Słuszne uwagi, postaram się do nich zastosować, bo u mnie organizacja troszkę jeszcze kulejąca ;)

Fiołki Aniołki pisze...

Organizacja to podstawa;)Aż miło popatrzeć na te wszystkie skarby, a takie stanowisko ma swój urok. Sama sobie właśnie takie zorganizowałam

Anonimowy pisze...

Oj tak organizacja to podstawa. Ja zawsze mam wszystko poukładane i wiem gdzie co jest zeby nie szukac. Tak już mam od dziecka :).
I tak jak Ty odprezam się przy malowaniu i w kazdej wolnej chwili coś tam domaluje itp. :)
Pozdrawiam
karen29.pinger.pl :)

Anonimowy pisze...

Hejka :)
Tak jak Natalia pisze dobrze jest mieć stałe miejsce gdzie wykonujemy swoje prace u mnie to jest kuchnia - aby nie było za dużo sprzątania mam stolnicę i na niej wyrabiam ciasto a następnie formuje aniołki. Na różnego rodzaju pomoce takie jak foremki,pudełeczka,nożyki mam wiaderko z przykrywką które sobie stoi zawsze pod ręką. Jak tylko mam ochotę na lepienie wyciągam wszystko i się relaksuje. Na gotowe prace pozostawione do malowania mam pudełka z BIEDRONKI po podudziach z piersi które ustawiam piętrowo(są płytkie i sztywne). Taka organizacja zawsze mi pomaga :)

Pozdrawiam Iwona

Sztuka N!epoważna pisze...

Hej Iwonko - ja tez mam takie pudelko z foremkami, zapomnialam o nim napisac!:)

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, staram się na każdy odpowiedzieć:)