Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Kurs na kartkę świąteczną handmade

Hej! Dziś kursik na kartkę świąteczną przygotowany przez moją Ciocię Krystynę Wenc.
Kurs pozwala na wykonanie niewielkim kosztem, pięknej scrapbookingowej kartki w różnych wariantach kolorystycznych. Poziom trudności jest umiarkowany.

Aby wykonać kartkę przygotujcie przede wszystkim jakiś ozdobny dziurkacz - my mamy kwiatek, ale może być to gwiazdka, serduszko, śnieżynka. Dziurkacz kupicie w sklepie papierniczym lub na allegro, kosztuje do kilkunastu zł.

Nie obejdziecie się również bez różnych rodzajów papieru - może być to kawałek papieru kolorowego, tapet, papieru wizytówkowego, krepiny, gazet i kartek z starych książek. Potrzebujemy też nożyczek, wikolu, kilku cekinów i podstawy kartki.

1. Pierwszy krok to wykonanie kwiatów (lub innych ozdób) według podanej na zdj ilości, a następnie sklejenie ich  podwójnie lub potrójnie.


2. Wymyślamy swój szablon choinki, na której rozmieścimy ozdoby według rozrysowanego na zdj wzoru.

3. Szablon choinki odrysowujemy i wycinamy dwa razy - raz na kartoniku, oraz na kawałku metalicznej krepiny. Obie choinki sklejamy.


4. Tył choinki podklejamy kawałkiem grubszego kartonu jak na zdj, tak aby dawał trójwymiarowy efekt. Na paseczku papieru piszemy lub drukujemy tekst. Zawijamy brzegi za choinkę przyklejamy je.


5. Dodajemy ozdoby na choinkę i całość przyklejamy na naszą bazę kartki. Podklejamy wnętrze życzeniami, zdjęciem, opłatkiem.


Gotowe kartki można zapakować do celofanowego woreczka. Miłego tworzenia! 
Zapraszam na Facebooka i inne świąteczne kursy KLIK


3 komentarze:

AniołuchyEwuchy pisze...

super kursik!

Wiola pisze...

No to nie ma teraz wymówki i trzeba się brać do roboty, żeby zdążyć na święta :) Piękna kartka i dziękuję za kurs :)

Sztuka N!epoważna pisze...

Dzięki dziewczyny:)

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, staram się na każdy odpowiedzieć:)