Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jak zrobić jajko z masy solnej - kurs

Cześć!

Dzisiaj obiecany kurs na wielkanocne jajo z masy solnej, zamiast pocztówki czy do ozdoby domu. 
Polecam spróbować!

Zapraszam na filmiki wielkanocne na FACEBOOKuZaczynamy od przygotowania masy solnej, ja swoją pofarbowałam barwnikami do jajek, jak to zrobić piszę w dwóch postach : 
Farbowanie akrylami, plakatówkami : zapraszam tutaj. 
Farbowanie barwnikami do jajek wielkanocnych: zapraszam tutaj.

Masę rozwałkowujemy na ok 0, 5 cm, w dolnej części jajka odciskamy serwetkę szydełkową. Następnie wycinamy kształt dużego jaja - jeżeli nie idzie wam to od ręki, można sobie przygotować szablon z kartonu. Bierzemy się za dekorację górnej części, ponad naszym odciśniętym " koszyczkiem" . Ja zrobiłam kilka wiązek trawki, łodyżki i następnie powywijane liście. Na końcu dodajemy główki kwiatów, np tulipanów zawijając kilka płatków. 


Suszymy w temp. od 80 -120 C ok 2 godz.


Malowanie rozpoczęłam od pokrycia tulipanów, dalej dodanie koloru na "trawce". Na końcu pomalujcie na wybrany kolor koszyczek, brzegi jajka można zaakcentować dodatkowym kolorem, żeby całość nie była zbyt zielona, ja wybrałam złoty. 


Dodanie koronki czy kokardki jest opcjonalne, ale zawsze warto poeksperymentować :) 


Moje jajco ma ok 20 cm wiec jest duże, czeka na święta żeby powiesić je na wiosennym oknie.
Dzięki za uwagę, pozdrawiam !:) 

masa solna aniołki, masa solna wielkanoc, przepis na masę solną, jak zrobić figurki z masy solnej, jak zrobić aniołka z masy solnej, jak zrobić masę papierową, jak zrobić masę solną przepis, jak zrobić mase solną przepis, jak zrobić mase solną na figurki, figurki z masy solnej, jak zrobić stojącego aniołka z masy solnej, jak zrobić aniołka z makaronu, jak zrobić aniołka z papieru, aniołki z masy solnej, jak zrobić aniołka z origami, jak zrobić aniołka z bibuły, jak zrobić masę solną,