Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Kurs na Dzień Babci i Dziadka! Szkatułka z masy solnej

Dziś szybki kursik na Dzień Babci i Dziadka o który mnie prosiłyście, z wolną ręką do wykończenia:)

Nie wiedziałam co można wymyślić nowego, aniołki i inne podarki " kurzołapacze" już u mnie są, odsyłam do zakładki TUTAJ. Dziś coś równie nie przydatnego, ale wytworzonego własnymi rączkami, szczególnie wnucząt, jest miłym upominkiem :)
 Dziś robimy szkatułkę z masy solnej:) Pomyślałam o wykorzystaniu puszeczki po kremie - jak widzicie Nivea, ale jeśli macie po czymś innym też będzie ok, byle by nie plastikowa. 

Przy tym projekcie będziecie musiały pomóc swoim dzieciakom. Pojemnik oblepiam tak jak widać na zdj po kolei rozwałkowaną na ok 0,5 cm. masą solną i odrywam wystające brzegi. Najpierw porządnie oblepiamy dolną część, potem ścianki.


W masie możecie wytłoczyć wzorki stępelkami, serwetką szydełkową, koronką itp. Albo zostawić nieruszoną masę na malowanie. Następnie osobno oblepiamy przykrywkę, pamiętajcie żeby pojemnik i przykrywka miały wolną przestrzeń na przymknięcie wieczka ( tak jak widzicie na zdj)


Na wieczku możecie umieścić drugą warstwę masy i wytłoczyć w niej wzorki, lub wbić koraliki, szkiełka, zrobić z masy róże perełki.. Pomysłów mnóstwo :) 


Szkatułeczkę suszymy normalnie jak masę od 80 -100 -120 C stopniowo podkręcając temp. Metalowego środka nie wyciągajcie- zresztą i tak się nie da:)
Malowanie i ozdabianie zostawiam waszym pomysłom i dzieciakom, grunt żeby było kolorowo i od serducha  :) 
Co można wsypać do środka? Czekoladki, ciasteczka, ale mi na myśl przychodzą takie landrynki, nie wiem czy kojarzycie 10-12 lat temu każdy je w domu miał - zwłaszcza Dziadek i Babcia.. i zawsze zostawały kokosowe i cytrynowe na koniec :D 

Miłej pracy! Czekam na wasze efekty i zdj w trakcie lepienia na 
FB lub sztukaniepowazna@gmail.com

6 komentarzy:

Sombra pisze...

Ciekawy pomysł :)

zgraynka pisze...

Bardzo fajny pomysł i kursik.
U nas zostawały anyżowe, lub mleczne ;-)

AniołuchyEwuchy pisze...

pomysłowe i miłe zawsze ;)

Sztuka N!epoważna pisze...

dzięki !:)

aanneke pisze...

Fajny pomysł z wykorzystaniem opakowania po kremie! Zapraszam również do mnie na mały konkurs :) http://aanneke.blogspot.com/2014/01/candy-candy-candy.html

Sztuka N!epoważna pisze...

Dzięki, juz, do ciebie zerkam!:)

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, staram się na każdy odpowiedzieć:)