Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jak zrobić stojącego anioła z masy solnej? Kurs cz.2

Hej wszystkim!

Dziś kończymy mozaikowego aniołka. Jeżeli chcecie się pochwalić swoimi pracami, zapraszam do podsyłania mi zdjęć na sztukaniepowazna@gmail.com :) 

Zachęcam też do wklejania swoich prac u mnie na
jak zrobić masę papierową, jak zrobić masę solną przepis, jak zrobić mase solną przepis, jak zrobić mase solną na figurki, figurki z masy solnej, jak zrobić stojącego aniołka z masy solnej, jak zrobić aniołka z makaronu, jak zrobić aniołka z papieru, aniołki z masy solnej, jak zrobić aniołka z origami, jak zrobić aniołka z bibuły,

Zabieramy się za malowanie przestrzeni między szkiełkami. Jest to dość żmudne i wymaga cierpliwości. Ja doszłam do wniosku, że mogłam zabarwić masę solną, było by łatwiej. O barwieniu pisałam  tutaj i tutaj.


Żeby uzyskać bardziej witrażowy efekt, radzę wam pomalować każdy brzeg przy szkiełku na ciemniejszy kolor, oraz dodać jaśniejszy ton, na największych wolnych przestrzeniach między szkiełkami.


Buźkę zaczęłam od rumieńcy z różowej jaśniutkiej farby. Nosek i usta mamy już z głowy, więc zostały nam tylko oczka. Skrzydła maluję na złoto, pozłociłam też część naszej mozaikowej sukienki. Zamiast złotej farby, można użyć fajnego, mieniącego się lakieru do paznokci.


Włoski zrobiłam z takich włókienek, ale można je zrobić z kolorowej muliny, włóczki itp. Owinęłam sobie kawałek wokół całej dłoni, związałam jeden brzeg, a drugi przecięłam. Przymierzyłam czy wszystko pasuje naszemu aniołowi...


... i przykleiłam dokładnie dookoła głowy. Włoski które mi wystawały skróciłam, ale taka wyczesana niesforna czupryna również wygląda świetnie:)


Aureolkę przykleiłam lekko na boku. Zamiast niej można dodać kokardę, gwiazdkę, kwiatek, wianek ..  Na koniec przydało by się też wyczyścić te szkiełka, bo mogą się umazać w trakcie naszej twórczości:) Dziewczyny pisały mi na FB również, że zamiast szkiełek można użyć pociętej płyty cd. Jeżeli któraś z was wypróbuje i ten pomysł koniecznie dajcie znać:) 


..I gotowe! Dajcie znać jak tam wasze aniołki, każdy chętnie obejrzy!
masa solna, dla dzieci masa solna, ozdoby, jak zrobić mase solną, masa solna przepi,s masa solna suszenie, masa papierowa, masa solna aniołki, masa solna wielkanoc, przepis na masę solną, jak zrobić figurki z masy solnej, jak zrobić aniołka z masy solnej,


ślubne aniołki z masy solnej, prezenciki dla gości, aniołki ręcznie podziękowania cena, prezenty dla gości weselnych, aniołki, aniołki podziękowania dla gości, podziękowania dla gości, tekst podziękowania dla gości, wierszyki podziękowania dla gości weselnych, podziękowania dla gości weselnych tekst, podziękowania dla rodziców, upominki dla gości weselnych, podziękowania za życzenia, podziękowania dla przyjaciela, podziękowania komunia, 2 podziękowania komunia,