Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jak zrobić stojącego anioła z masy solnej? Kurs cz.1

Hej Dziewczyny! 
Dziś pierwsza część mozaikowego aniołka, stojącego. Coś trudniejszego, co możecie sprezentować pod choinkę, na Mikołajki, lub udekorować stroik!:) 
W drugiej części malowanie i włoski.

Część 2 KLIK!!

 jak zrobić masę solną, przepis na masę solną, podziękowania dla gości aniołki, ślubne aniołki z masy solnej, prezenciki dla gości, aniołki ręcznie poZapraszam na FACEBOOKa!


Aniołek będzie nieduży, mi wyszedł około 12 cm. Trzon zrobiłam z folii aluminiowej i wykałaczki szaszłykowej. Przepis na masę solną znajdziecie oczywiście w zakładce pyt&odp.

Cały tułów będziemy wyklejały kawałkami szkiełek lub lusterka. Ja rozbiłam lustereczko przez siatkę, używając kamienia. Uwaga wszystkie dzieciaki:  w tej części lepienia, poproście o pomoc kogoś starszego!


Starałam się wypełnić każdą wolną przestrzeń dopasowując kawałki jak puzzle. 


Skrzydełka robimy wg uznania, moje są średniej wielkości, przylepione do plecków - jeszcze bez szkiełek. 
Twarzyczkę robimy standardowo z noskiem uszami itp. Aureolka jest opcjonalna, ale suszcie ją osobno.


Gotowy aniołek suszymy w temp 80-100 C parę godzin. Foliowy trzon można wydłubać, ale akurat ja go pozostawiłam. Z suszeniem nie warto zwlekać za długo, gdyż masa może "siąść", i wszystko się rozpłynie.
 jak zrobić mase solną na figurki, figurki z masy solnej, jak zrobić stojącego aniołka z masy solnej, jak zrobić aniołka z makaronu, jak zrobić aniołka z papieru, aniołki z masy solnej, jak zrobić aniołka z origami, jak zrobić aniołka z bibuły,
Miłego lepienia, w razie pytań jestem do usług w komentarzach!:)