Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Gwiazdki z podpisem do prezentów - kurs DIY

Hej Dziewczynki!

Dziś bardzo prosta ozdoba, którą chyba każdy, kto kiedykolwiek bawił się z masą solną wypróbował - gwiazdeczki. Ja zrobiłam moje z myślą o wypisaniu na każdej imienia i dołączeniu do podarku zamiast zwykłej karteczki.Niestety nie mam efektu końcowego na zdj, bo gwiazdki zdążyłam już rozdać! :P

Zapraszam na Candy do poprzedniego wpisu oraz na FACEBOOKA
PAMIĘTAJCIE O WYSYŁANIU DO MNIE SWOICH PRAC, JEŚLI CHCECIE SIĘ CZYMŚ POCHWALIĆ W ŚWIĄTECZNEJ GALERII, JUŻ NIEDŁUGO U MNIE NA BLOGU :) 
Wysyłać możecie co tylko wam się podoba, zdjęcia swoich prac, dekoracji, wspólnego strojenia domu albo waszych pomysłów na prezenty. Nie zapomnijcie podesłać linka do swoich blogów:)
SZTUKANIEPOWAZNA@GMAIL.COM

Jak zrobić masę solną możecie znaleźć w zakładce z pytaniami. Używając foremki do ciasteczek wytnijcie kształty i poozdabiajcie je w różny sposób na brzegach - robiąc nacięcia, kropeczki, dodając makaron gwiazdki itp. Zróbcie dziurki na sznureczek.
Suszcie wszystko ok 2 godziny w temp 80-90 C.


Malowanie ograniczyłam do pobielenia brzegów lub ich pozłocenia. Możecie też wybrać dowolny kolor.


Jeżeli chcecie dodać napis z imieniem, zostawcie na środku czyste pole - napis wykonacie np metalicznym pisakiem lub po prostu pędzelkiem, ale to będzie trudniejsze. Chodzi mi o coś takiego jak na poniższym zdj - napis dodałam graficznie, żebyście mogły zobaczyć cały pomysł:)

Buziaki udanej pracy, a za tydzień jeszcze jeden pomysł na choinkowe aniołki:)