Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jak zrobić pachnące anioły? Barwienie masy solnej - Kurs

Hej! Dziś robimy obiecane pachnące Cynamonki. Składniki na masę są takie same jak zwykle (klik), ale jako dodatek możecie użyć łyżeczki cynamonu, kawy rozpuszczalnej, olejku lawendowego czy waniliowego.
Zapach utrzymuje się bardzo długo - zwłaszcza zaraz po wysuszeniu. Taki aniołki możecie powiesić na choince, lub dodać do stroików na stół by wam pięknie pachniały całe święta.

Zapraszam na Facebooka i pamiętajcie o dodawaniu linka do kursu przy publikowanych pracach w których wam pomogłam :)Obiecałam wam, że malowania będzie bardzo mało. Dlatego już podczas tworzenia pracy, zabarwimy masę. Ja użyłam farbek akrylowych i ok łyżki cynamonu, które razem rozpuściłam w ciepłej wodzie. To wszystko dodałam do zwykłych składników masy, i zagniatałam aż wszystko się ładnie połączyło. Jeżeli macie ochotę możecie zrobić kilka kolorów masy i razem ją wykorzystywać w jednym aniołku. 

Po rozwałkowaniu wycinam dowolne kształty na sukienki.Możecie wcześniej odbić na masie serwetkę, płótno, wzorki z spinek, gwiazdki - im ciekawsza faktura tym oryginalniejsze będą Cynamonki. 

Na środku sukienki można dodać coś w rodzaju pierniczka, który będzie trzymał anioł.

Pierniczki możecie układać jeden na drugim warstwowo, ponacinać i zrobić kropeczki. Skrzydła robię wycinając kółko. Potem dzielę je na pół i robię nacięcia. 

Główki już na pewno umiecie zrobić - ja zrobiłam dziurki zamiast usteczek i nacięcia jako oczka. Wbijcie w nie haczyki do powieszenia.
Włosy można zrobić zawijając rulonik w ślimaczki, lub z wycinaczki do czosnku.

Gotowe aniołki suszymy przewracając co jakiś czas ok 2 godzin w temp 80 C.

Malowanie i ozdabianie ograniczyłam do minimum - przetarcia białym pędzelkiem wszystkich obszarów oprócz twarzy. Skrzydełka są złote i na twarzach rumieńce.


Jeśli chcecie dodajcie kokardkę z wstążki lub rafii. Uwaga, nie lakierujcie tym razem wyrobów, bo zabijecie cynamonowy zapach.Gotowe aniołki ! Dziękuję za uwagę i czekam na wasze komentarze i zdjęcia do świątecznej galerii sztukaniepowazna@gmail.com