Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jak zrobić świecznik z masy solnej? - Kurs DIY

Dziś robimy szybki świecznik z masy solnej krok po kroku. To czy będzie mieścił się w nim zwykły podgrzewasz czy większa świeca zależy od was. Ja wybrałam najmniejszy wariant, gdyż tylko taką świeczkę miałam w domu, ale myślę że zrobię całą serię na nieco większe świeczuszki :) Zapraszam!


Przygotujcie :
-niewielką kulką masy solnej,
-coś czym odbijecie bazę - u mnie to kieliszek,
-nożyk i pędzelek z wodą
-oraz wykałaczkę.

1. Masę rozwałkuj na cienką warstwę i wytnij za pomocą naczynia, nieco większe kółeczko niż twoja świeca. Nie odkładaj świecy - dzięki niej będziesz wiedziała dokąd mają sięgać ozdoby. Możesz zrobić jak ja listeczki: uformuj łezkę przyklej do zwilżonej wodą bazy i ponacinaj żyłki. Można zrobić jeden lub kilka rzędów takich listków.


2. Uformuj z masy ok 1 cm płatki, następnie zwijaj każdy wokół środka róży. Róże przyklej do zwilżonych listków i dociśnij wykałaczką tak żeby ich nie zdeformować. Różyczki będą biegły dookoła naszej bazy.


3. Suszyć  w temp. ok 80-100 C jakaś godzinę. Teraz możesz pomalować świecznik na kolorowo-zielony, pozostawić naturalnie, lub wybrać inną "stylizację". Ja użyłam perłowej farby i fioletu do różyczek, które przetarłam bielą.


Myślę, że kilka takich świeczników tworzących cały zestaw będzie wyglądało bardzo stylowo. I przy okazji można się pochwalić przy wspólnej kolacji swoimi talentami :D

Na koniec mała prośba - Jeżeli korzystacie z moich tutoriali, bądź inspirujecie się moimi pracami i publikujecie u siebie na blogach ich zdjęcia, proszę o podanie linka do mojej strony, przynajmniej w jednym z swoich postów:)

A na koniec zapraszam na FACEBOOKA, kto pomoże dobić do 800 lubiących ?:D