Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wiosenny aniołek cz.2 - Malowanie

Malujemy!
Wzorujesz się na moim tutorialu lub innej rzeczy? Umieść link do mojego bloga :) 
W następnej i ostatniej części pokaże wam jak zrobić pudełka, o które pytałyście wiele razy.

1. Do malowania możecie użyć farb akrylowych lub zwykłych plakatowych. Wybierzcie wesołe, wiosenne kolory. Starajcie się żeby farba nie była zbyt mokra, nie dawajcie za dużo wody.  Postarajcie się delikatnie przecierać ozdobę, a nie całą pokrywać ją farbą. Tak pomalujcie suknię, mniej więcej do połowy.


2. Drugim kolorem to samo zróbcie z górną częścią sukienki. Starajcie się  aby kolory płynnie przechodziły, rozmazujcie je, aż uzyskacie podobny efekt.


3. Koszyczek pomalujcie według uznania.  Pomalujcie listeczki. Kwiatki i pisanki mogą być w kropeczki, z wstążką itp. Ja koszyk zostawiłam w naturalnym kolorze.


4. Jeśli podoba wam się ten pomysł dodajcie białe kropeczki, ja uważam że będą wyglądały uroczo. Ale dajcie ich kilka nie przesadźcie z ilością. Kiedy kropki wyschną aniołka można delikatnie pobielić na skrzydełkach, sukience - zwłaszcza na brzegach, i  na włosach.


5. Aniołka można polakierować lakierem w spreju. Kiedy wyschnie można dodać jakieś ozdoby np. guziki, kokardki, koronkę. Ja do tego celu używam kleju w pistolecie.


Czekam na wasze prace , wysyłajcie zdjęcia na adres nataliazabawa@vp.plWzorujesz się na moim tutorialu lub innej rzeczy? Umieść link do mojego bloga :) 

Pakowanie znajdziecie tutaj - robimy kartonowe pudełeczko:)