Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wiosenny baranek - Część 2.

Malowanie baranka powinno być delikatne i nie przytłaczające jego naturalnego koloru. Można używać do tego celu farb akrylowych lub plakatowych. Przyda się wam jakiś grubszy pędzelek z miękkim włosiem i cieniutki do malowania np. oczek.

Wzorujesz się na moim tutorialu lub innej mojej rzeczy? Proszę, umieść link do mojego bloga :)

Surowy baranek prezentuje się tak :

1. Ja pobieliłam runo baranka, wy niekoniecznie musicie to robić jeśli podoba wam się taki naturalny. Żeby nie przesadzić z ilością farby, nie mocz pędzla, zamiast tego dokładnie wetrzyj farbę na kartce w pędzel. Delikatnymi ruchami "omiataj" futerko.


2. Pomaluj uszka na biało, a rogi na brązowo lub złoto. Zrób niewielkie kropeczki na bazę pod oczy. Miękkim pędzlem i rozwodnioną farbą zrób rumieńce, można też zaznaczyć nosek.


3. Cienkim pędzelkiem zrób kropeczki na wcześniej wyschniętej białej bazie. Potem obwiedź całe oczka, zrób rzęsy i półokrągłe brwi. Można poprawić też uśmiech, ale naturalna wycięta masa wygląda równie dobrze. Dodaj biały blik na nosku.


4. Pomaluj swoją ozdobę, jeśli dodawałaś ją na futerku. Wybierz wiosenne kojarzące się z Wielkanocą kolory - groszkowy zielony, zółty, niebieski.


5. Kiedy farbka zaschnie, przetrzyj ozdobę - podobnie jak futerko białym kolorem.


6. Baranka można polakierować sprejem. Znajdziecie go w sklepach z farbami, puszka kosztuje paręnaście zł i jest bardzo wydajna. Polakierowany baranek będzie trwalszy i będzie się błyszczał. Czas schnięcia to ok 12 godzin.


7. Jeżeli chcesz dodać jakieś ozdoby zrób to dopiero teraz. Ja używam kleju na gorąco i rafii, którą kupicie w sklepach papierniczych. Kosztuje 5 zł i jest jej bardzo dużo. Myślę, że kokardka atłasowa będzie wyglądała prześlicznie, lub mały dzwoneczek (tylko gdzie takie dostać?).Gotowe baranki możecie rozdać bliskim , włożyć w stroik, lub do wielkanocnego koszyka.Można je zrobić różnej wielkości, mi chodzi po głowie całe stadko malutkich, uroczych baranków z czerwoną wstążeczką :D

Jeśli tutorial przydał się wam, podsyłacie mi swoje prace tu -> nataliazabawa@vp.pl

Otwórz w nowym oknie by zobaczyć większą wersję.