Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jak zrobić stojczek na pierścionki ? - Kurs

Przedstawiam wam sposób na wykonanie stojaczka pod pierścionki. Nie jest on może super praktyczny, ale kto lubi dziewczyńskie gadżety i tz. biżuteryjną wystawkę, będzie zachwycony. Zwłaszcza, że wykonanie jest bardzo proste.
Jeżeli korzystasz z moich kursów umieść u siebie link do mojego bloga:)

Zapraszam na FACEBOOKA


 1. Na sam początek potrzebna będzie nam baza z masy solnej. (Masa solna=1 szklana soli+1 szklanka mąki+trochę ciepłej wody). Masę zagniatamy i zagniatamy. Przygotuj kawałek folii aluminiowej i wykałaczkę.

2. Formujemy jakiś kształt. Ja zrobiłam serduszko. Można zrobić kulkę, kosteczkę, kwiatek itp. Aby zrobić serduszko trzeba uformować kropelkę i odciąć środek jak na zdj.

3. Brzegi wygładzamy pędzlem z wodą i w środek trzeba wbić wykałaczkę, najlepiej ją tam pozostawić. Bazę wypiekamy w piekarniku jakieś 2 godziny, w ramach oszczędzania prądu proponuję zrobić ich więcej( dla siostry przyjaciółki) lub spróbować zrobić aniołki :

4. Wysuszone serduszko malujemy farbką, plakatową akrylową jaką kto ma..na jeden kolor...w kropki... jaskółki.. itp.


 5. Serduszko można polakierować przezroczystym lakierem w spreju. Ja ozdobiłam je dodatkowo pięknie mieniącym się brokatem. Lakier do paznokci, chyba też się sprawdzi :D

6. Na brzeg swojej bazy można przykleić kawałek koronki, wstążeczki, tasiemki. W pasmanteriach jest tego mnóstwo za parę groszy. Ja stosuję klej na gorąco lub introligatorski.

7. Zamiast wykałaczki do serduszka potrzebny będzie jakiś mocny patyczek lub gwoździk. Owijamy go satynową tasiemką i przyklejamy w wydrążony otwór.

8. Zakładamy na trzonek pierścionki. Jeden na drugi ile się uda.


I OTO...
Własnoręczny gadżet upiększający pokój :1 komentarz:

Kozio lek pisze...

Genialny pomysl! Pozwole sobie skorzystac z niego:)

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, staram się na każdy odpowiedzieć:)