Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Biżuteria z lnu

Dawno nie było żadnego tutorialu... Dlatego dziś, z przyjemnością pokaże wam jak zrobić ....
          Eko-Naszyjnik z lnu


Co będzie potrzebne? 
Przede wszystkim len (do kupienia np. w sklepach ogrodniczych za ok 6-8 zł. Szpulki mają różne odcienie ciemniejsze i bielsze. Ja wybrałam ten jaśniejszy).

Oprócz lnu, koraliki jakie tylko macie.. nożyczki i to by było tyle z materiałów.

Jak to zrobić?
Odmierzamy przykładową długość, i znajdujemy stabilną miarkę, wokół której zawijamy kilkanaście lub kilkadziesiąt razy włókna lnu. Początek sznureczka można przykleić taśmą klejącą do "miarki" ( u mnie ławy ).Związujemy ciasno jeden z boków kawałkiem lnu. To będzie tył naszyjnika.
Ubieramy na siebie całą wiązkę na szyję i odmierzamy, w którym miejscu najbardziej będzie podobał się nam splot. Następnie zawiązujemy pętelkę. Trzeba mieć do niej trochę cierpliwości, i nie zrażać się gdy nie wyjdzie "ładna". Nie zaciskajcie jej zbyt mocno.
 Przecinamy drugą stronę lnu.
Przechodzimy do najprzyjemniejszej części - zakładania koralików. Kolory i długość zostawiam waszemu gustowi. Ja bardzo lubie perełki, więc takowe założyłam i zawiązałam każdy koralik supełkiem.

Jeżeli chcecie żeby koraliki układały się kaskadowo, to pamiętajcie ze te najdłuższe powinny być zawiązane na wewnętrznych sznureczkach, następnie krótsze na coraz bardziej zewnętrznych warstwach całej wiązki.

Taki naszyjnik może być waszym własnym prezentem dla jakieś modnisi :D Co o nim myślicie? Założyłybyście ? :D
Jeśli wam sie podoba dołączcie do Sztuki N!iepoważnej na Facebook'u